TAKVİYE EDİCİ GIDALAR
TAKVİYE EDİCİ GIDALAR

TAKVİYE EDİCİ GIDALAR

 

PROPOLIS TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

      Propolis, arılar tarafından değişik bitkilerin tomurcuklarından, yapraklarından ve gövdelerinden toplanıp biriktirilen ve kovanda üretilen doğal bir üründür. Arılar bu maddeyi kovanlarının çatlak ve hasarlanmış yerlerinin tamirinde, dezenfeksiyonunda ve dış etkenlerden korumak amacıyla kullanırlar.

Arıcılar kovandaki balı aldıktan sonra propolisi kovandan kazıyarak toplarlar. Toplanan propolisler işlemden geçirilip damıtılarak içeriğindeki balmumu ve diğer başka materyallerden arındırılır ve etkin maddeleri temel alınarak saflaştırma işlemi yapılır. Bu işlem sonucunda propolis ekstre olarak kullanıma hazır hale getirilir.

Not: Her bir tablet 600 Mg ve 598,2 Mg (%99,7) propolis ekstresi içermektedir. Saf propolis ekstresi sıvı karbondioksit çözücüsü kullanılarak elde edilmiştir.

 

 SPIRULINA TAKVİYE EDİCİ GIDA

   

 

Spirulina, mavi-yeşil algler olarak bilinen ve asırlardır tüketilen, suda yaşayan mikroskobik bir yosundur. Geçmişi 1500' lü yıllara dayanmaktadır. Gıda takviyesi olarak kullanılan Spirulina ise özel olarak yetiştirilir, bu şekilde zehirli atıklar vb. sağlığa zararlı maddelerle kirlenmemiş olması garanti altına alınır.

Yüksek miktarda bitkisel protein içeren Spirulina, günlük hayatta tükettiğimiz birçok besinde nadir olarak bulunan temel aminoasitlerin tamamını içermektedir. Bu temel aminoasitlerin hepsi Spirulina dışında hayvansal gıdaların içerisinde bulunmaktadır.

 

Bu yönüyle Spirulina vejeteryanlar için değerli bir besin kaynağıdır.

 

 REISHI MANTARI TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

 

"Ölümsüzlük mantarı"olarak da bilinen kırmızı reishi mantarı geleneksel Çin ve Japon tıbbında yaklaşık 2000 yılı aşkın süredir kullanılan en eski mantar türüdür. Kırmızı reishi mantarının Latince adı Ganoderma lucidum’dur.

Kırmızı reishi mantarı odunsu yapısı nedeni ile sindirimi mümkün olmadığından yenilebilen mantarlardan değildir. Bu yüzünden genellikle ekstre olarak toz halinde tablet olarak ya da suda çözülerek sıvı halde tüketilir.

 

Kırmızı reishi mantarında insanlar için faydalı 400’den fazla biyolojik aktif bileşen bulunmaktadır. Bunlar arasında en fazla bulunan ve faydalı olanlar, polisakkaritler, triterpenler, alkaloidler ve mineral olarak magnezyum, kalsiyum ve çinkodur.

 REISHI MANTARI İÇEREN SIVI TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

"Ölümsüzlük mantarı"olarak da bilinen kırmızı reishi mantarı geleneksel Çin ve Japon tıbbında yaklaşık 2000 yılı aşkın süredir kullanılan en eski mantar türüdür. Kırmızı reishi mantarının Latince adı Ganoderma lucidum’dur.

Kırmızı reishi mantarı odunsu yapısı nedeni ile sindirimi mümkün olmadığından yenilebilen mantarlardan değildir. Bu yüzünden genellikle ekstre olarak toz halinde tablet olarak ya da suda çözülerek sıvı halde tüketilir.

Kırmızı reishi mantarında insanlar için faydalı 400’den fazla biyolojik aktif bileşen bulunmaktadır. Bunlar arasında en fazla bulunan ve faydalı olanlar, polisakkaritler, triterpenler, alkaloidler ve mineral olarak magnezyum, kalsiyum ve çinkodur. Sıvı reishi mantarı suya, kahvenize, çayınıza ya da başka gıdanıza damla olarak katabileceğiniz ve çocukların da kolay kullanabileceği su bazlı bir ürün olarak hazırlanmıştır.

Herhangi bir koruyucu ve alkol içermez.BİTKİ KARIŞIMLI TABLET TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

 

 

 

 

 

Doğadan gelen bitki özlerinin kolay kullanıma uygun tablete dönüştürülmüş hali…

 

 

 

 

 

 LS1001 BİTKİ KARIŞIMLI SIVI TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

 

 

 

 

Doğanın mucizesi bitkilerin takviye edici katkısıyla vücudunuza değer verin... Metabolizmayı destekleyici etkisi bulunan doğadan gelen bitki özlerinin formüle edilerek günlük hayatınızda rahatça kullanabilmeniz için sizlere sunulmuştur.

 

 

 

 GLUKOZAMIN SÜLFAT İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

Ogansia Glukozamin Sülfat İçeren Takviye Edici Gıda Kas ve iskelet sisteminin yeteri kadar sağlıklı olması günlük fonksiyonların yerine getirilmesi için oldukça önemlidir.Güçlü bir kas ve iskelet sistemi için dengeli beslenme ve hareket en önemli parametrelerdir. Bunun dışında iskelet ve kas sistemi sağlığınızı takviye edici gıdalar ile destekleyebilirsiniz. Kas ve iskelet sistemi ile ilgili olarak akla gelen ilk takviye edici gıdalar glukozamin, kondroitin ve MSM kombinasyonudur.

 

Ogansia Glukozamin Sülfat İçeren Takviye Edici Gıda, glukozamin sülfat, kondroitin sülfat, metilsülfonilmetan (MSM) ve Akgünlük (Boswella serrata) ekstresi içermektedir.

 

Glukozamin normalde vücudumuz tarafından da üretilen şeker ve protein zincirlerinden oluşmaktadır. Eklem ve kıkırdak yapısında doğal olarak bulunmaktadır. Glukozamin birkaç farklı formda karşımıza çıkabilir. Bunlardan en sık kullanılanı sülfat formunda olanıdır. Kondroitin molekülü de yine doğal olarak insan vücudunda bulunan karmaşık karbonhidrat yapısında kıkırdağın önemli bir bileşenidir. MSM olarak bilinen metilsülfonilmetan organik bir sülfür kaynağıdır. Literatürde glukozamin, kondroitin, MSM bileşenleri ile Akgünlük (Boswella serrata) bitkisinin eklem kıkırdağının korunmasına, beslenmesine yardımcı olup desteklediğine dair bilgiler mevcuttur.

 

Ogansia Glukozamin İçeren Takviye Edici Gıda kas ve iskelet sisteminizi desteklerken korunmasına da yardımcı olur.(KRILL OIL CAPSULES) KRİLL YAĞI İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

Krill, dünyanın dört bir yanında okyanuslarda yaşayan, küçük, yarı saydam ve karidese benzeyen kabuklu bir deniz canlısıdır. Krill yağı Antarktik Krill’i adı verilen kabuklu minik bir canlıdan elde edilir ve son zamanlarda en çok tercih edilen omega-3 kaynağıdır.

Krill yağı % 40 fosfatidilkolin, EPA ve DHA olarak % 30 omega-3 yağ asitleri, astaksantin, vitamin A, vitamin E, çeşitli yağ asitleri ve yeni deniz flavonoidlerinden oluşur.

Krill yağı 1990’larda keşfedilmiştir. Krill yağı gıda takviyesi olarak 2002 yılında tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır ve 2002 yılından beri NASA tarafından astronotların beslenme programında kullanılmaktadır. Krill yağı 2010 yılında Belçika’da, 2011 yılında ise Danimarka’da yılın ürünü olarak seçilmiştir. Krill yağı ile karşılaştırdığımızda, balık yağı daha yüksek yoğunlukta omega-3 yağ asitleri içermesine rağmen, krill yağında bulunan omega-3 yağ asitleri vücut tarafından daha iyi emilir. Bunun nedeni, balık yağındaki omega-3 yağ asitlerinin sadece lipitle çözünebilen trigliseritlere veya etil esterlere bağlanmasına karşılık, krill yağındakilerin amfipatik fosfolipidlere bağlanmasıdır, yani hem suda hem de yağda çözünürler. Krill yağındaki fosfolipitler EPA ve DHA’nın daha iyi emilmesine katkıda bulunur.

Balık yağı ile karşılaştırdığımızda, krill yağı doğal olarak astaksantin içerir. Astaksantin betakaroten gibi karotenoid sınıfına ait doğal, kırmızımsı bir pigmenttir. Astaksantin esas olarak yeşil algler tarafından üretilir. Alglerle beslenen kabuklulara kırmızı rengi verir. Yüksek astaksantin miktarı krill yağını bozunmaya karşı korur. Omega-3 yağ asitleri vücutta EPA ve DHA’ya metabolize olur. Bu nedenle, EPA ve DHA bakımından zengin olan omega-3 yağlarının doğrudan besin olarak alınması, takviye edici gıda olarak en fazla yararı sağlamaktadır.ÇÖREKOTU YAĞI İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

 

 

 

Çörek otunda bulunan, sağlıklı doymamış yağ asitleri olan omega 3 ve omega 6'lar mükemmel bir dengeye sahiptir. Bu bileşenler sayesinde bağışıklık sistemini güçlenir. Çörekotu yağı protein ve su içeriği ile cildin kurumasını önleyerek gün boyunca nemli kalmasını sağlar. Bu sayede cilt parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.

 

Cildin yapısında bulunan protein yapısının daha aktif çalışmasını sağlar.

 

 THERMOSIA YEŞİL KAHVE İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

 

Ogansia Thermosia yeşil kahve içeren takviye edici gıda, düşük kalorili diyet yapan bireylerin beslenmesini desteklemek amacıyla geliştirilmiştir. Ürünü uygun bir diyet programı uygulayarak ve fiziksel aktivitenizi artırarak kullanabilirsiniz.

 

Thermosia, ideal kilonuza kavuşma yolculuğunda size destek olacak bir gıda takviyesidir. İçerisinde bulunan bitki özlü bileşenler ile kendinizi canlı, hafif ve enerjik hissetmenize yardımcı olur.

 

Thermosia İçeriği: Yeşil Kahve Ekstresi, Yeşil Çay Ekstresi, Kırmızı Biber, Yaban Mersini Ekstresi, Tarçın, Miyo-inositol, L-Methionine, Krom Pikolinat

 (COLOSTRUM CAPSULES) KOLOSTRUM İÇEREN TAKVİYE EDİCİ GIDA

 

 

 

 

Ağız sütü olarak da bilinen kolostrum, doğumdan hemen sonra -genellikle ilk 6 saatte- meme bezleri tarafından üretilen yoğun kremamsı bir sıvıdır. Bileşimi ve görünüşü normal sütten farklı olup koyu kıvamlı, besleyici değeri yüksek bir salgıdır.

 

Kolostrum, meme salgılarından ve kandan geçen proteinlerin birikmesi ile oluşur. Rengi, koyu sarıdan kahverengiye kadar değişir. Normal sütte bulunan bütün maddeler kolostrumda bulunmakla birlikte, sütte bulunmayan bazı biyoyararlı maddeler kolostrumda bulunmaktadır.

 

Kolostrum süte göre daha yüksek oranda protein, yağ, vitamin ve mineral madde içerir. Beslenme açısından sahip olduğu üstün özellikler kolostrumu özel bir gıda maddesi seviyesine getirmiştir.

 

Bu nedenle yıllar geçtikçe kullanımı yaygınlaşmış, farklı formlar halinde tüketime sunulmuştur.

 

  

Bu site, Sitesepeti güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014